PL
Zdrowie to największy dar życia

Niepłodność

 

Według szacunków ekspertów, co szósta para pozostaje bezdzietna. Przyczyny mogą leżeć zarówno po stronie kobiety jak i po stronie mężczyzny. W związku z tym, podczas wizyty w szpitalu Femina, zalecana jest obecność obydwu partnerów. Rozmowa wstępna jest podstawą do tego aby zrozumieć możliwe przyczyny braku potomstwa oraz aby zlecić odpowiednie badania. W zależności od wyników badań, przeprowadzane jest indywidualne leczenie. Klinika Femina współpracuje ze specjalistami urologami i endokrynologami w celu uzyskania jak najlepszych wyników terapii.

W ramach leczenia niepłodności oferujemy:

  • Ścisłe monitorowanie cyklu (USG i badania hormonalne) również w weekendy,
  • kontrolowanie czasu owulacji poprzez podanie odpowiednich leków,
  • Badanie nasienia przy pomocą techniki swim-up, przeprowadzanie inseminacji (bezpośrednie umieszczenie w jamie macicy nasienia, wcześniej odpowiednio przygotowanego w warunkach laboratoryjnych),
  • Przeprowadzenie histeroskopii (badanie ginekologiczne, pozwalające ocenić stan wewnętrznych ścian macicy) w celu usuwania polipów, mięśniaków, wad rozwojowych macicy czy laparoskopii w celu sprawdzania drożności jajowodów oraz usuwania zrostów prowadzących do niepłodności.
  • Badanie HyCoSo Histerosalpingografia, czyli badanie drożności jajowodów w oparciu o badanie USG czyli BEZ promieni rentgenowskich.
  • Leczenie konserwatywne (nieoperacyjne) bądź operacyjne (laparoskopia) endometriozy.

 

 

  

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij